Hakkımda

1958 yılında F. Paşa’ da doğdu. 1975 yılında Mersin Ticaret Lisesi’ni ve 1979 Yılında Adana  İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Muhasebe Bölümünden mezun oldu.

1973 Yılında Muhasebe bürosunda çalışma hayatına başladı. Daha sonra çeşitli  şirketlerin  Muhasebe  biriminde  Muhasebe  Şefi  ve  Muhasebe Müdürü olarak görev yaptı. 1982 yılında SMMM bürosu açtı ve halen Serbest Muhasebe Mali Müşavirlik büro faaliyetine devam etmektedir.

25.03.1990 yılında kurulan Mersin SMMM odasında Staj ve Eğitim komisyonlarında üyelik ve başkanlık yaptı. 1994-1998 yıllarında Odanın Yönetim Kurulu Üyeliği ve Oda Sekreterliği görevini yaptı. 1998 Yılında Mersin SMMM Odası  Başkanlığı görevine seçildi. Halen Oda Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca TESMER Mersin Şubesi kurulduğundan beri Şube Yönetim Kurulu Sekreterliği ve 1998 Yılından bu tarafa da Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.

Mali ve ekonomik konularda çeşitli gazete ve dergilerde makalesi yayınlanmış olup, ayrıca Mersin SMMM Odasının yayınladığı bir çok Kitabında hazırlanmasında çalışmıştır. SMMM el kitabı, Tekdüzen Muhasebe uygulamaları ve 3568 Sayılı SMMM Mevzuatı isimli kitapları yayınlanmıştır. Çok sayıda radyo ve televizyon programları ile çeşitli yerlerde, çeşitli konularda seminer, konferans, toplantı ve panellerde panelist veya konuşmacı olarak görev almaktadır.

Dünya Muhasebe kongrelerine, Türkiye Muhasebe Kongrelerine, çeşitli konularda düzenlenen sempozyum, panel, konferans, forum, eğitmenler eğitim seminerleri ve onlarca organizasyona iştirak etmiştir.

Mersin Üniversitesi’ne bağlı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm ve Otelcilik  Yüksek Okulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda çeşitli derslerde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Genel Muhasebe, Türk Vergi Sistemi, Mali Denetim, Uzmanlık Muhasebesi, Envanter ve Bilanço uygulamaları, İş ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı, Dış Ticaret Muhasebesi, Seyahat Acentaları Muhasebesi, Turizm İşletmelerinde Maliyet Analizleri konularında 10 yılı aşkın süredir ders vermeye devam etmektedir. Yukarıda açıklanan konularda  yayınladığı  ders kitapları da  bulunmaktadır.

Evli ve iki kız  çocuğu babasıdır.